Doktor Pavel Láska - Ortopéd
menu
Ako liečime - Doplnky a homeopatiká - Ordinačné hodiny - Cenník - - V slovenčině Po maďarsky

Doktor Láska - Ortoped

Liečba pohybového aparátu vlastnou krvou je prístupná už aj v Rimavskej Sobote

Nová liečebná metóda rôznych ochorení pohybového ústrojenstva, pri ktorej sa využíva vlastná krv pacienta, je prístupná už aj v Rimavskej Sobote. Ako jediná v regióne Gemer- Malohont má ortopedická ambulancia doktora Pavla Lásku k dispozícii prístroj na špeciálne spracovanie odobratej krvi, ktorá má potom liečivé účinky na poškodené kĺby, šľachy, väzy či svaly.

Ako pre Rimava.sk priblížil MUDr. Pavel Láska, ide o prevratnú metódu, kedy sa pacientovi odoberie asi 10 mililitrov krvi, ktorá sa vloží do centrifúgy. „ Po separácii krviniek od plazmy sa získaný materiál vpichne do poškodenej časti tela. Obsahuje totiž veľké množstvo rastových faktorov, ktoré aktivujú protizápalové, regeneračné a reparačné procesy,“ vysvetľuje rimavskosobotský ortopéd.

Podľa jeho slov trvá celý proces približne 30 minút, samozrejme, po kompletných vyšetreniach. „Aplikácia však nie je vekovo obmedzená, keďže ide o bezpečnú liečbu vlastnou krvou, bez pridania iných látok,“ doplnil.

Túto metódu možno podľa slov MUDr. Pavla Lásku použiť pri roztrhnutí väzov, zápaloch šliach, natrhnutých svaloch, defektoch chrupavky alebo poraneniach menisku. Priaznivý efekt bol overený klinickými štúdiami na renomovaných svetových pracoviskách. Po opakovanom podaní injekcií (podľa stupňa poškodenia sa odporúča 4-6 procedúr) udávali pacienti ústup bolesti a zlepšenie stavu.

„Priamo v našej ambulancii sa snažíme zaviesť všetky novinky, preto sme sa rozhodli aj pre tento prístroj a novú metódu, pri ktorej sa vlastne organizmus lieči sám,“ uviedol doktor Láska.
Ako vzápätí dopĺňa, v ortopedickej ambulancii poskytujú starostlivosť pre pacientov od útleho veku. „Vykonávame vyšetrenia pohybového aparátu novorodencov so zameraním hlavne na bedrové kĺby, vrátane sonografického vyšetrenia, v období dospievania sledujeme napríklad ochorenia chrbtice-skoliózy či plochonožie. Riešime stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, vrátane športových úrazov,“ vymenováva MUDr. Pavel Láska. Zároveň podotýka, že ambulanciu pravidelne navštevujú 2x mesačne protetickí pracovníci, kde odoberajú miery na zhotovenie protetických pomôcok, protéz, ortéz a aj ortopedických topánok.

Už dva roky je pacientom poskytovaná aj liečba rázovými vlnami, ktorá sa osvedčila hlavne pri degeneratívnych zmenách na pohybovom aparáte aj pri liečbe športových úrazov. Denzitometrickým vyšetrením v ambulancii zmerajú hustotu kostí a stanovia riziko zlomeniny či osteoporózy. Ortopedická ambulancia MUDr. Pavla Lásku poskytuje komplexnú ambulantnú liečbu zameranú na pohybový aparát, vrátane infúznej liečby.

Viac informácií nájdete aj na www.doktorlaska.sk, na telefónnom čísle 047/56 21 833 alebo priamo v ortopedickej ambulancii na Fábryho ulici č. 12 v Rimavskej Sobote (vedľa kožného oddelenia).

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok

Doktor Láska 2014 Ordinácia | Cenník...