Doktor Pavel Láska - Ortopéd
menu
Ako liečime - Doplnky a homeopatiká - Ordinačné hodiny - Cenník - - V slovenčině Po maďarsky


Prístroj na rázové vlny

Liečba rázovými vlnami

Dva roky využívame liečbu rázovými vlnami /ESWT/ prístrojom Masterpuls MP 200 Od firmy Storcz Medical. Osvedčili sa nám hlavne pri degeneratívnych zmenách na pohybovom aparáte, vrátane chrbtice. Výrazné úspechy sme zaznamenali aj pri liečbe športových úrazov.

Liečeba rázovými vlnami – Extracorporeal Shock Wave Therapy (ESWT).

Na liečbu rázovými vlnami využívame na našej ambulancii prístroj STORZ Medical Masterpuls MP 200. V ortopédii vychádzame zo skúseností s aplikáciou rázových vĺn pri riešení obličkových a žlčových kameňov. Skúsenosti s ich používaním při liečbe pohybového aparátu sú vo svete dostatočne dlhé a osvedčené. Účinnosť tejto metódy sa pohybuje okolo 70-90 %.

Pôsobenie rázovej vlny v tkanivách prináša okamžitú redukciu napätia v tkanivách a postupné zmierňovanie bolestí. Má analgetický účinok. Vyvoláva zvýšené prekrvenie zdravého tkaniva, čím priaznivo ovplyvňuje látkovú výmenu. Spôsobuje aj rozrušovanie a zvýšené vstrebávanie vápenatých usadenín vo svaloch a ostatných tkanivách. Napomáha kostnému hojeniu.

Najčastejšie indikácie liečby rázovými vlnami:

Šipka Bolesti v oblasti krčnej chrbtice, cervikobrachiálny syndróm, cervikalgie, bolesti bedrovej chrbtice, bolesti chrbta svalového pôvodu, lumbalgie.
Šipka Bolesti v oblasti horných končatín - ramenného kĺbu, úponu šliach v okolí lakťa, zápästia a bolesti prstov.
Šipka Bolesti v oblasti panvy - krížovobederného kĺbu(SI kĺby), bolestivé triesla, úponové bolesti sedacieho hrboľu.
Šipka Bolesti v oblasti dolných končatín - entezopathie stehenných svalov, burzitis trochanterica, bolesti úponov šliach v oblasti kolena, nohy, päty (ostrohy), bolestivosť Achillovej šľachy.
Šipka Liečba rázovými vlnami nie je hradená z prostriedkov zdravotného poistenia a môže byť vykonávaná až po lekárskom vyšetrení, ktoré je hradené zo zdravotného poistenia. Máme zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami.


Prístroj na rázové vlny

Doktor Láska 2014 Ordinácia | Cenník...